/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - אסטמה של העור בילדים
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> ילדים >> אסטמה של העור בילדים
 
אסטמה של העור, הנקראת גם אטופיק דרמטיטיס, הינה דלקת כרונית של העור. התופעה עשויה להופיע בכל גיל, אך שכיחה בעיקר אצל ילדים.
כ-12% מכלל הילדים בעולם סובלים מהמחלה אסטמה של העור, וברוב המקרים נרפאים מהמחלה אטופיק דרמטיטיס בגיל מאוחר יותר. הבעיה מופיעה לרוב בטווח גילאים משלושה חודשים ועד גיל חמש.
 
 
הסיבות להתעוררות התופעה
נראה שהגורמים הגנטיים משפיעים על הנטייה לתופעה, אך גורמים סביבתיים הם שעשויים למנוע או לעורר את הופעת אסטמה של העור אצל כל ילד וילד.
הסיבה להופעת אטפויק דרמטיטיס נעוצה בכך שמערכת החיסון היא מרכיב בלתי נפרד מהעור, ופעילות לא תקינה של מערכת החיסון עשויה להביא לתופעות הנצפות על פני העור, כדוגמת דלקת כרונית, פריחות וגירויים.
המקור, כנראה, הוא בייצור לא תקין של שומנים אצל הלוקים בתופעה, הגורם לאיבוד מים מוגבר. מצב זה יוצר יובש המעורר צורך בגירוד האיזור, וכן אינו מונע חדירת מולקולות שאינן אמורות לחדור דרך העור, שכבת ההגנה של הגוף. כשהמולקולות הללו נכנסות לשכבות העור מופעלים נגדן תאי מערכת החיסון, שפעילות יתר שלהם גורמת לדלקת.
 
 
הסימנים להופעת אסטמה של העור
הסימנים השכיחים ביותר הם פריחה וגרד על פני העור. ניתן להבחין באיזורי עור יבשים לפני הופעת הפריחה, כחלק מהתפתחות התהליך. הפריחה תופיע לרוב באופן סימטרי, על פני המרפקים, הגפיים התחתונות, מפשעות, חזה עליון, פנים וצוואר, ואצל תינוקות אף על הקרקפת.
 
כשהדלקת מחריפה, נראית הפרשה שקופה המגיעה מאיזורי הפריחה והגרד, מה שיכול להביא להתעבות העור ולשינוי צבעו.
 
קיימות דרכים מגוונות לטיפול באסטמה של העור אצל ילדים, ביניהן טיפול באמצעות משחות סטרואידיות ושימוש בחומרי רחצה היפואלרגניים על בסיס יומיומי.