/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - בחילות בהריון
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> הריון >> בחילות בהריון
 
בחילות היריון הן תופעה שכיחה בקרב נשים בהיריון, בסדר גודל של כ-80% של נשים הסובלות מהתופעה, בכל הגילאים ובכל רחבי העולם. ישנן נשים שאינן מכירות את החוויה, ואילו נשים אחרות חוות אותה ברמה זו או אחרת, המפריעה לאיכות החיים של האישה ההרה. לרוב, הבחילות מופיעות בשעות הבוקר ולעיתים הן אף מובילות להקאות.
 
הסיבות לבחילות ההיריון אינן ידועות במלואן, אך על פי ההשערה הסיבה נעוצה בשינויים ההורמונאליים המתרחשים בגוף, כמו עליית רמות הורמוני הגונדרוטרופין, האסטרוגן או הפרוגסטרון.
נראה כי לעיתים המתח הנפשי המתלווה לתקופת ההיריון והקושי בקבלת השינויים הגופניים, משפיעים על האישה אף הם ומהווים תשתית להופעת בחילות ההיריון.
 
ההבדלים בין אישה לאישה הם גדולים, וכל אישה תחווה את הבחילות בשלב שונה ולטווח זמן אחר. בהריונות מרובי עוברים, נראה שהבחילות מוגברות.
 
ההשפעה על ההיריון

בחילות ההיריון, גם אלו המלוות בהקאות, נעלמות לרוב עד השבוע ה-14. סמוך ללידה ניתן להבחין בחזרת הבחילות אצל נשים שכבר סבלו מהן בתחילת ההיריון.
 
בחילות ההיריון אינן מעידות על היריון לא תקין או על גרימת נזק לעובר. במקרים מסוימים, הבחילות וההקאות מחמירות, מצב המכונה Hyperemesis Gravidarum, המאופיין בירידת משקל ובשינוי במאזן הנוזלים בגוף עד כדי יובש ושינוי מאזן המלחים. במצב כזה תאושפז האישה ההרה לצורך מתן נוזלים דרך הוריד.
 
נראה שהופעת הבחילות הנובעת משינויים הורמונאליים, נלווית בדרך כלל לתהליך הריוני תקין ולכן אינה מעידה על חשש להפלה.