/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - הפרעות נשימה ואסתמה
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> הומאופתיה >> הפרעות נשימה ואסתמה
 
הומאופטיה – הפרעות נשימה
 
 
מהן הפרעות נשימה:
 
ישנם סוגים שונים של הפרעות נשימה או קשיי נשימה. אסטמה לדוגמא, הנה שם למחלה המקבלת ביטוי במגוון דרכים אשר המשותף לכולן הנה ההפרעה בתהליך הנשימה התקין. קושי לנשום, עשוי להתעורר ממגוון רחב של סיבות החל מצינון קל היוצר "גודש בדרכי הנשימה" ועד למחלות ריאה קשות המהוות סכנה לבריאות האדם. בשל נפיצותן, יתמקד מאמר זה בהפרעות נשימה קלות כגון: צינון וכן בהיבטים ראשוניים של מחלת האסטמה על היבטיה השונים.
 
אסטמה הנה מחלה של דרכי הנשימה, המתאפיינת בתגובה לא פרופורציונאלית של גוף האדם לגירויים חיצוניים ופנימיים של מערכת הנשימה. הגירוי אשר גורר תגובה מביא ליצירתו של מצב דלקתי בדרכי הנשימה עצמם, מצב אשר מקשה על מעבר האוויר ויוצר לעיתים מצוקת נשימה. מחלת האסטמה, מתאפיינת בתסמינים שונים וביניהם:
 
  • קוצר נשימה. (כיווץ מוגבר של דרכי הנשימה).
  • "צפצוף" בזמן נשימה.
  • שיעול מוגבר.
  • כאבים שונים באזור החזה והריאות.
  • ייצור מוגבר של ליחה.
 
יש לזכור, כי לא כל קושי לנשום משמעותו כי הילד או הבוגר סובלים מאסטמה, שכן אסטמה משמעותה מחלה כרונית המלווה בקושי נקודתי לנשום המופיע מעת לעת וזאת לעומת קושי נקודתי לנשום אשר יכול כאמור להיות תוצר של הצטננות, דלקת מקומית, חשיפה לחומרים מעודדי אלרגיה (אבק, ריחות, צבעים, מזון) ולעיתים אף תוצר של מתח נפשי ולחצים שונים.
 
הומיאופתיה והפרעות נשימה – כיצד זה עובד?
ההומיאופתיה הנה אסכולה ברפואה הטבעית המבוססת על עיקרון ה"דומה בדומה ירפא". לפי ההומיאופתיה, אותו גורם אשר חשיפה משמעותית אליו תחולל מחלה מסוימת, עשוי לעודד תגובה חיסונית חיובית כלפי אותה המחלה, כאשר הוא ניתן בכמות קטנה מאוד ובצורה מבוקרת. על פי עיקרון זה, תבקש ההומיאופתיה, לעשות שימוש באותם הגורמים אשר חשיפה משמעותית אליהם תיצור תגובה שלילית במערכת הנשימה (הפרעת נשימה / קושי לנשום) על מנת לטפל באותן הפרעות ממש וזאת כאמור, באמצעות מתן תרופה הומיאופתית המבוססת על אותם החומרים ממש. אולם טיפול הומיאופתי מקצועי, מתחיל בשלב התשאול. בשלב זה, יציג המטפל למטופל, שורה ארוכה של שאלות אשר מטרתם לאבחן את גורמי המחלה, מה גורם לתגובה חמורה וכמובן, באלו מצבים חווה המטופל הקלה.
 
התאמת תרופה הומיאופתית:
לאחר שאיבחן את תמונת המחלה הכללית, צורות וזמנים של הטבה והחמרה, דרך הביטוי של הגוף הספציפי וכמובן הסימפטומים השונים יתחיל שלב התאמת התרופה. בשלב זה, מבקש המטפל להתאים למטופל את התרופה ההומיאופתית המתאימה בדיוק למצב בו הוא / היא נמצאים. כדאי לדעת שישנן מאות רבות של תרופות הומיאופתיות ולכן, ישנה חשיבות רבה לשלב ההתאמה של התרופה. מאחר והטיפול ההומיאופתי הנו עדין, אזי החשש מתופעות לוואי אינו רב ועיקר תשומת הלב מוקדשת לניסיון למצוא את התרופה הנכונה. בדרך כלל, ינסה המטפל למצוא שילוב נכון של הרגעה נפשית ופיזיולוגית תוך מיקוד בהרחבה של דרכי הנשימה בעת "התקפים" אקוטיים.
 
באמצעות טיפול הומיאופתי נכון ומקצועי אשר במרכזו התאמת התרופה הנכונה למקרה הספציפי, ניתן להפחית את תדירות ההתקפים, חומרתם וכן להגיע להפחתה מבוקרת (על ידי רופא) של מינוני התרופות הקונבנציונאליות. הטיפול ההומיאופתי, אינו עומד בסתירה לטיפול נוסף ובמקרים רבים יכול לתמוך ולסייע לדרכי טיפול נוספות. חשוב לזכור, כי השילוב של טיפול הומיאופתי לצד טיפולים נוספים צריך להיות מבוקר על ידי איש מקצוע מומחה אשר מכיר את שיטות הטיפול ואת הדרך הנכונה לשלבן.