/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - החיבור לאדמה
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> אנתרופוסופיה >> החיבור לאדמה
 
אנתרופוסופיה - החיבור לאדמה ולטבע
במרכז ההוויה האנתרופוסופית, נמצא החיבור למימד הרוחני של העולם החושי.
אנתרופוסופיה חותרת למעשה, ליצירת הבנה של תהליכים פנימיים ורוחניים גם ברובד הנראה לעין ובוודאי ברובד הנסתר מן העין. החיבור לטבע ולאדמה אשר מהווה אולי את הנדבך היסודי ביותר של החיבור הגלוי והנראה אל העין, הוא אך טבעי וניתן לחוות אותו ברבדים רבים ועמוקים.
 
אחת הדרכים הפשוטות והמעניינות, על מנת ליישם את הקשר לטבע ולאדמה היא דרך החקלאות. חקלאות אנתרופוסופית יוצאת מנקודת מוצא שיש לשלב את צרכי האדם מבחינה תזונתית ולאפשר לו לגדל על האדמה את מה שדרוש לו, כל זאת אינו בא לפגוע ולהחסיר מן הצורך של האדם לשלב את העשייה החקלאית, עם צרכי הטבע והאדמה. כל פעולות עבודת האדמה צריכות להיעשות ברגישות ותבונה, תוך שמירה על הנוף, ועל הטבע מבחינה אקולוגית.
 
חקלאות אנתרופוסופית מתקיימים האדם, בעלי החיים והטבע באיזון אקולוגי. על האדם מוטלת האחריות לייצר מערכת דינמית, מאוזנת והרמונית של כל השותפים לתהליך הטבעי הזה.
האדם מחויב לעשות כמיטב יכולתו בכדי לטפל בגידוליו ללא חומרי דשן חזקים וכימיקלים, להימנע מהרעלת האדמה ומנזקים ארוכי טווח, אשר עשויים להשפיע על מחזורי הגידול הבאים או על סביבת האורגניזמים הכללית.
 
שיטת החקלאות האנתרופוסופית הינה שיטה ביו-אורגנית, אשר, מנחה את החקלאי לא רק להימנע משימוש בחומרים מסוימים, אלא מעודדת ומורה לו להשתמש בקומפוסט (דישון) חי אשר מסייע לתזונת האדמה ולמיקרו-אורגניזמים החיים בה.
הגישה האנתרופוסופית נותנת משקל רב לתהליכים קוסמיים, לכל תהליכי החיים באופן כללי וכך גם ביחס לאדמה. פוריותה של האדמה ובחירת סוגי הגידולים, מושפעת תמיד מן התמונה הגדולה אשר מנסה לקחת מכלול של דברים, משתנים ברמת היקום וברמת האדם עצמו. על מנת לוודא חקלאות בריאה, אשר נובעת מהסתכלות כללית רחבה, חקלאות שאינה נובעת אך ורק מצורך השעה או מגחמה נקודתית, חקלאות אשר בודקת מה נכון לעשות בהתחשב ביום האתמול וכמובן ביום המחר.
גישה פילוסופית זו מבטיחה כי האדם יוכל להשתלב ביקום מבלי לגרוע ממנו או לפגוע בו, גישה אשר מנסה ליישם חיים בהרמוניה, כשכל צד מהווה מרכיב בתמונה הגדולה.