/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - הערך המוסף של הגישה האנטרופוסופית
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> אנתרופוסופיה >> הערך המוסף של הגישה האנטרופוסופית
 
אנתרופוסופיה – הערכים המוספים של טיפול אנתרופוסופי
אנתרופוסופיה הינה גישה מקיפה לתחומי החיים השונים שפותחה על ידי רודולף שטיינר ומיושמת כיום בתחומי הרפואה, החינוך, המדע, הפיזיקה,האומנות והמיסטיקה.
בתחומי הרפואה, מטפל אנתרופוסופי מבצע אבחון מקיף יותר בהשוואה לאבחון המערבי הסטנדרטי, שבדרך כלל שם במרכז בעיקר נתונים טכניים פיזיולוגים של האדם.
 
 
גישת ארבעת הגופים
על פי גישה אנתרופוסופית, האדם מורכב משלושה גופים נוספים מעבר לגוף הפיזי, הקשורים זה בזה בקשר הדוק, ומשפיעים, תומכים ומחזיקים האחד את השני. על פי גישה זו, הגוף הפיזי ללא 'גוף הרוח' היה מתפורר, ממש כפי שקורה בעת המוות, בו עוזב 'גוף הנפש, הרוח והנשמה' את הגוף הפיזי ומתחיל תהליך ההתפרקות של הגוף.
היות ולאדם ארבעה גופים, הוא בהכרח גם תושב ארבעת העולמות המקבילים לארבעת היסודות של הרפואה האלטרנטיבית. חוויות שהאדם חווה במישור הנפשי אינן החוויות שיחווה במישור הרגשי, ולחילופין במישור הפיזי. כל החוויות שחווה האדם בחייו נשמרות בארבעת גופיו בתור זיכרון פיזי (עיוותים צורניים, צלקות, או לחילופין בנייה איכותית של שרירים), זיכרון נפשי (צלקות נפשיות, השפעות טראומתיות) וזיכרון רגשי (חיבה יתרה למקומות מסוימים, או סלידה מאנשים או תכונות ספציפיות באופן מוגבר).
 
 
טיפול במחלה על פי גישה אנתרופוסופית
על פי גישת האנתרופוסופים, בעת טיפול במחלה או בליקוי פיזי יש לבחון את השפעת ארבעת הגופים על המחלה או הקושי הפיזי, ולמצוא את הקשר ביניהם. לעיתים יסתמן כי הקושי הפיזי נובע ממקור נפשי נטו, וההשפעה הפיזיולוגית הינה אך ורק תוצר לוואי. במקרה שכזה, טיפול פיזי בלבד יקל אמנם על ההיבט הפיזי של התופעה אך לא ימנע את הישנותה ויהווה רק מעין "משכך כאבים" זמני.
מטפל אנתרופוסופי יבצע אבחון מעמיק ויתמקד בארבעת רובדי החיים של האדם. במקרה ונמצאה הבעיה באחד מהגופים האחרים של האדם, ישלב מטפל אנתרופוסופי ברוב המקרים טיפול קונבנציונאלי בגוף הפיזי עם טיפול משלים בשאר הגופים, לצורך השגת תוצאות ממוקדות ואיכותיות. אבחון הסיבה ההוליסטית מאפשר למטפל האנתרופוסופי להגיע לשורש הבעיה, וכך לטפל בה באופן הממוקד ביותר.