/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - הפרעות נשימה
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> צמחי מרפא >> הפרעות נשימה
 
הפרעות נשימה, הן שם כולל למגוון רחב של תופעות וסימפטומים כאשר המשותף לכולן יהיה הפרעה על מהלך הנשימה התקין של האדם. הנשימה, הנה פעולה פיזיולוגית אשר איננה דורשת מודעות. משמע, אנו נושמים במהלך כל חיינו בן במצב ערות והן במצב שינה וכל עוד, נשימה תקינה איננו מקדישים מחשבה ותשומת לב לפעולה פיזיולוגית זו.

הפרעת נשימה:
הפרעת נשימה תסב בראש ובראשונה את תשומת הלב אל פעולת הנשימה האוטומטית. במרב המקרים, הפרעת נשימה הנה דבר מורגש היטב (ישנם חריגים במצב של שינה) וככל שההפרעה משמעותית יותר, תשומת הלב והמיקוד שלנו בפעולת הנשימה עולה. הסיבה פשוטה, הגוף מתקשה להכניס "אוויר" והאדם מתחיל להרגיש ב"מאבק". מסיבה זו המשפט המוכר הוא "נלחם על כל נשימה". הפרעות נשימה הנן רבות ומגוונות והמוכרות ביניהן:

·         אסטמה

·         ברונכיטיס
·         דלקת ריאות
·         שחפת (שכיחות נמוכה)

אסטמה, הנה מחלה של דרכי הנשימה ונחשבת להיות שכיחה מאוד בקרב כלל האוכלוסייה ובדגש על ילדים.
לפי סטטיסטיקות שונות כ 15% מהילדים סובלים מרמה מסוימת של אסטמה.
האסטמה, מתבטאת בהתקפים בשכיחות שונה. ככל שהמחלה חמורה יותר תעלה שכיחות ההתקפים וכמובן חומרתם. ישנם סוגי טיפולים שונים למחלת האסטמה והם כוללים מלבד הטיפול הקונבנציונאלי, שורה ארוכה של שיטות טיפול טבעיות. אחת משיטות הטיפול הטבעיות הנחקרות ביותר, הנה הטיפול באמצעות צמחי מרפא.

הטיפול באמצעות צמחי מרפא הנו בעל היסטוריה מתועדת היטב בת אלפי שנים. כמעט בכל תרבות מוכרת, שימשו צמחי מרפא מקומיים כחלק מעולם הרפואה המסורתית. ברם, בעת האחרונה הולכות שיטות הטיפול באמצעות צמחי מרפא ומתמקצעות. צמחים רבים נחקרים באופן מדעי ורכיבים פעילים המופקים מצמחים שונים, משמשים את תעשיית התרופות כולה.
 

 
השימוש בצמחי מרפא לטיפול בהפרעות נשימה, מוכר גם הוא מזה מאות שנים לכל הפחות. כאמור, בתחילה היו צמחי המרפא חלק מהרפואה המסורתית ולפיכך, סוג הצמחים בשימוש נגזר מהמוכר והזמין באותה תרבות ובאותו אזור גיאוגראפי. כיום, עשתה רפואת הצמחים התקדמות רבה. ישנם מחקרים מדעיים אשר בונים את הסגולות הרפואיות / טיפוליות של צמחים שונים לטיפול בבעיות שונות וביניהן גם הפרעות נשימה.
 

להלן רשימה חלקית של צמחים פופולאריים לטיפול בהפרעות נשימה אשר לגביהם הצטברו ניסיון טיפולי רב, מחקר מדעי (חלקם) ומטבע הדברים גם "סיפורי הצלחה" רבים.
·         סמבוק שחור
·         אכינצאה
·         אסטרגלוס
·         ג'ינג'ר
·         פרופוליס (לא ממקור צמחי)
·         טיון

כאמור, מדובר ברשימה חלקית ביותר של צמחי מרפא פופולאריים. חלקם נחקרו ויעילותם נבדקה ולכולם היסטוריה ארוכה ושימוש קליני נרחב על ידי מטפלים, רוקחים ורופאים.
 

כל צמח הנו בעל תכונות שונות המשלימות חלק אחר בטיפול המקיף והכולל. ישנם צמחים מכייחים אשר מסייעים בסילוק הליחה אשר חוסמת את דרכי הנשימה. ישנם צמחים מחזקים אשר מסייעים למערכת ההגנה של הגוף (מערכת החיסון) להתמודד עם חיידקים, וירוסים ו"פולשים אחרים" ואילו ישנם צמחים אשר מסייעים בהרחבת קני הנשימה ובכך מסייעים בהקלה על הקושי לנשום.

צמחי מרפא כאשר עושים בהם שימוש מקצועי, הנם כלי יעיל וטבעי. ניתן לטפל באמצעות צמחי מרפא בכל הגילאים: ילדים, נוער, מבוגרים, קשישים. במקרים רבים ה"תוצאות" יגיעו מהר ועשויות להפתיע לטובה. יתרונם של צמחי המרפא בכך שהם פועלים בהרמוניה עם מערכות הגוף. כאשר החשיבה המקצועית הנה, כיצד לחזק את הגוף כמה שיותר ולאפשר למנגנוני ההחלמה הטבעיים לעשות את עבודתם.
 

חשוב לזכור, כי הטיפול בצמחי מרפא צריך להיעשות על ידי מי שהוסמך לכך. ההכנה של מרקחת הצמחים, יכולה להיות באמצעות הכנת כמוסות, טבליות, סירופ, תמצית וכמובן, חליטה (כמו תה). חשוב להקפיד על הכנה נאותה של צמחי מרפא, רוקח מקצועי המצויד במעבדה מוסדרת, יכול לרקוח מרשם אישי המבוסס על צמחי מרפא.