/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - הרוקח האנטרופוסופי
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> אנתרופוסופיה >> הרוקח האנטרופוסופי
 
השיטה האנטרופוסופית- רקע כללי

במאה ה-19 הגה רודולף שטיינר פילוסופיה לאורח חיים נאור, שאותה כינה אנטרופוסופיה. תורה זו שמה את חכמת האדם במרכז הקיום, והיא גורסת כי בכל תחומי החיים לאדם יש חכמה טבעית שתעזור לו למצוא את הדרך לריפוי.
אנטרופוסופיה רואה את האדם כמורכב מגוף, נפש ורוח, מה שעשוי להשפיע על סוגיות הקשורות ברפואתו של האדם.
 
 
ייחודו של רוקח אנטרופוסופי

רוקח אנטרופוסופי, שלרוב הינו בעל הכשרה קונוונציונאלית של רוקח, לא מספק מענה רק לבעיה אותה מציג החולה, בין אם מחלה, פציעה או נכות, אלא ממקד את עבודתו בליווי החולה ובשינוי אורח חייו. בדרך זו ניתן להשפיע גם על מצב הנפש והרוח, ולא רק על בריאות הגוף.

הדגש בתהליך הטיפולי מושם על נתינת מקום והאצלת אחריות על החולה עצמו לקבלת החלטות רפואיות. רוקח שאינו אנטרופוסופי עשוי לעשות הפרדה בין הגוף והמחלה הפוגעת בו לבין גופי הנפש והרוח. באופן זה לא יהיה התהליך הטיפולי מושלם, כיון שלא יביא לריפוי כלל מקורות המחלה.
 
 
 
תרופה אנטרופוסופית
תרופה אנטרופוסופית הנרקחת במסגרת גישה אנטרופוסופית יופק בדרך המדעית והמתקדמת ביותר, ובמקביל תוך מתן דגש על תהליך טבעי, שאינו פוגע באיכות הסביבה ומפר את הסדר הטבעי בעולם.

איסוף צמחי המרפא לשימוש רוקחי התרופות מאופיין כחלק מתהליך טבעי של המחזוריות בטבע, עונות השנה ומזג האוויר. כמו כן, תהיה במסגרתו שמירה מתמדת על הנוף והטבע.
רוקח אנטרופוסופי שם דגש על שיפור מצבו של המטופל ושמירת הסדר הטבעי וההרמוניה בחייו, ואינו מאפשר פגיעה ברבדים אחרים של הגוף למטרת התמודדות עם המחלה עצמה.