/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - חשיבותם של סיבים תזונתיים
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> הרזיה >> חשיבותם של סיבים תזונתיים
 
תזונאים רבים ממליצים על תפריט עשיר של סיבים תזונתיים במקרים של עודף משקל וכן במצבים בהם נדרשת הפחתת רמת השומן בגוף. סיבים תזונתיים משתייכים למשפחת הפחמימות המורכבות ויש להם תרומה משמעותית להורדת משקל, הודות לתכונות הקשורות לפירוק מולקולות שומן, ליצירת תחושת שובע ולהאצה של תהליכי העיכול.

יצירת תחושת שובע
סיבים תזונתיים סופחים בקלות כמויות גדולות של מים ובכך תורמים ליצירת תחושת נפח מדומה בקיבה הגורמת להרגשת שובע ומלאות. תחושת השובע הנובעת מהיקשרותם של הסיבים למים מפחיתה את הרצון למזון וכך מורידה את רמות האנרגיה שמקבל הגוף, בעוד האנרגיה ששורף הגוף לצורך קיום תהליכי החיים הטבעיים נותרת ללא שינוי.  שינוי זה של מאזן קבלה והוצאה של אנרגיה, תורם להפחתת מאגרי השומן בגוף וכתוצאה מכך לירידה במשקל.
קיימת חשיבות רבה לשתיית כמות מים גדולה בעת צריכת סיבים תזונתיים במסגרת דיאטת הרזייה,לשםהשגת אפקט מקסימאלי.

האצה של תהליכי עיכול
הסיבים התזונתיים ממלאים תפקיד חשוב בהאצת תהליכי עיכול ותנועה תקינה של המעי (פריסטלטיקה) על כל שלביו. הסיבים אינם עוברים תהליך פירוק כי אם נשארים בשלמותם בקיבה בשל הרכבם המסובך, והתחככותם בדפנות הקיבה גורמת להאצת תהליך העיכול המתרחש בתוכה.
כשעובר המזון המעובד למעי הדק, סיבים תזונתיים מסוג צלולוז וליגנין גורמים להאצה של המעבר במעיים, ובכך תורמים לקצב חילוף חומרים מהיר בהרבה, מחילוף חומרים בסביבה בלתי סיבית.

פירוק מולקולות שומן
הסיבים התזונתיים גורמים להפרשה מואצת של מלחים מכיס המרה, אחראים להיווצרות תהליכים של פירוק מולקולות שומן בגוף כגון, טריגליצרידים וכולסטרול. על ידי פירוק מולקולות השומן הללו מתפרקים תאי השומן מהגוף.
 
לסיכום ניתן לציין כי לסיבים התזונתיים תפקיד מפתח בדיאטת הרזיה והם יכולים להוות תחליף טבעי ויעיל במיוחד לתרופות הרזיה שונות, או להוסיף נדבך נוסף לטובת הצלחת התהליך.