/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - חשיבות התשאול האישי
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> הומאופתיה >> חשיבות התשאול האישי
 
הומאופתיה – חשיבותו של תחקור הומיאופתי
הומיאופתיה הקלאסית מתאימה למטופל את התמצית הטיפולית הנכונה ביותר עבורו על פי תחקור אישי לאבחון מצבו הפיזי והנפשי. התחקור נועד לתת תמונת מצב מקיפה אודות מצבו של המטופל, ולעיתים זהו הכלי היחיד העומד לרשותו של ההומיאופת לצורך אבחון וזיהוי. מטפל הומיאופת המטפל בשיטות אלטרנטיביות נוספות יכולים לשלב אבחונים אחרים משיטות טיפול מקבילות.
תחקור הומיאופתי
מטפל הומיאופת המתאים למטופל את התמצית המיטבית עבורו יערוך תחילה תחקור ראשוני של המטופל, במטרה לקבל תמונת מצב מקיפה ככל הניתן אודות מצבו הכללי. ראשית, יחקור המטפל את הבעיה במישור הפיזי הקונקרטי (תחושות, כאבים, סימנים פיזיים וכו'). לאחר מכן, יעבור המטפל הלאה במטרה לאסוף מידע אודות מערכות החיים הפיזיות הקשורות באופן ישיר למקור הבעיה.
לדוגמא, במידה ומתגלים קשיים עיכול, יישאל המטופל אודות הרגלי האכילה שלו ואודות תופעות עיכול נוספות. בשלב התחקור הסופי יקבל המטפל תמונת מצב אודות מצבו הנפשי של המטופל כפי שהוא משתקף במערכות הרלוונטיות, על פי הגישה ההומיאופתית. בעיות עיכול, למשל, נובעות לעיתים כתוצאה ממחסור בפעילות חברתית, נטייה להסתגרות או לדיכאונות ומצבים של בדידות.
התאמת רמדי אישי
ההומיאופת יכול להתאים טיפול אפקטיבי רק לאחר השגת המידע הרלוונטי לתופעה עליה מלין המטופל. התמצית בה משתמש ההומיאופת לצורכי טיפול נקראת רמדי, ועשויה מחומרים אשר הגוף מגיב אליהם בצורה דומה בעת התקיימות המחלה עצמה בגוף.
החומרים מדוללים ומזוקקים שוב ושוב עד להסרת ההשפעות השליליות מהם, ויוצרים מעין "חיסון" טבעי. רמדי המותאם למטופל עשוי מחומרים שהשפעתם דומה ביותר למה שאובחן אצל המטופל בשלב התחקור.
גישת ה"טיפול מהשורש"
על פי גישת הומאופתיה וגישת רפואה אלטרנטיבית, טיפול יעיל במחלה או בליקוי בריאותי כלשהו אמור להיעשות מהשורש.
על ידי אבחון מדויק ומדוקדק של הבעיה ייתכן טיפול אמיתי, מהיר ויעיל, הרבה יותר מאשר טיפול נקודתי בתופעה עצמה. רפואה אלטרנטיבית רואה את הטיפול הישיר בבעיה, ללא טיפול מקיף בגורמים השונים להיווצרותה, כטיפול דמה הנועד להקל על הכאב באופן זמני, ללא מניעת הישנותה של הבעיה.
תחקור יעיל ומקיף של המטופל יביא למציאת שורש הבעיה ולטיפול יעיל ואמיתי בה.