/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - טיפול בטחורים
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> צמחי מרפא >> טיפול בטחורים
 
לא כל כך נעים לדבר על טחורים, לא להתעסק איתם, בטח ובטח שלא לחוות אותם - טיפול בטחורים מה עושים ?
יום אחד אנו חשים צריבה בלתי נעימה, מגלים דימום מפי הטבעת, עושים פרצוף מופתע לעצמנו ומקווים שזה יעלם עד מחר בבוקר. בדרך כלל זה לא נעלם, זה הולך ומתגבר ומהווה עבורנו מטרד יום יומי. אז מה עושים? מטפלים ! דקה לפני הביקור אצל הפרוקטולוג בואו ניפטר מהם כדי שלא נצטרך לדבר עליהם שוב....
 
1. מה הם הטחורים וכיצד נוצרים?
טחורים הינם התעבות של כלי דם באזור פי הטבעת. התופעה מתרחשת על רקע של עודף לחץ בפי הטבעת, עצירות ולעיתים רבות על רקע גנטי. בגילאים מתקדמים, טחורים הופכים להיות נפוצים יותר. הטחורים עשויים לגרום ללחץ צריבה וכאב באזור ובדרך כלל מלווים בדימום אשר עשוי להפוך לדימום רב בזמן היציאה.
ניתן לומר שהסיבה הנפוצה ביותר לטחורים היא עצירות כרונית. המאמץ היום יומי בשרותים
להשיג יציאה גורם למספר רחב של תסמינים ותחלואים ובנוסף גורם ליציאתם של טחורים.
 
2. טיפול בטחורים - כיצד מטפלים טחורים חיצוניים?
בעיית הטחורים ניתנת לטיפול בכמה מישורים ויכולה להיות נקודת מפנה לשינוי אורחות חיים אשר מייצרות עבורנו חולי, לחץ, מתח וכאבים מיותרים. לטחורים או לפחות לחלקם יש פתרון כירוגי ממנו אנחנו מנסים להימנע, שכן גם סוקרטס אמר שהסכין מגיעה רק בסוף, במצב של אין ברירה. כשמנסים להיפטר מן הטחורים בדרך טבעית, ניתן לחלק את המאמץ לשני מישורים נפרדים :
  • שינוי הרגלים, על מנת להקל את הטיפול בטחורים ולמניעת התופעה בהמשך
  • טיפול מקומי או פנימי לצמצום הטחורים ולהחזרתם של כלי הדם למצבם הטבעי
שינוי הרגלים :
במידה והטחורים מקורם בעצירות והפרעות עיכול, אנחנו מחויבים לאמץ הרגלים תזונתיים חדשים בכדי לא ליצור לחץ בפי הטבעת. אם נעשה מאמץ טיפולי מצד אחד ונמשיך את הלחץ השרירי בפי הטבעת מצד שני, כאילו לא עשינו דבר. הרגלי תזונה נכונים, שישפו את תהליכי העיכול ויגבירו את הסיכוי ליציאה חלקה הם המפתח. אכילה של פירות וירקות ומאכלים עתירי סיבים בתוספת שתיית מים מוגברת, זוהי התחלה טובה.
 
טיפול מקומי על בסיס טבעי
  • משחות למריחה מקומית
  • הממליס – משחה המסייעת לאיחוי פצעים ולכווץ כלי דם
  • אובליפיכה – צמח אשר מקורו בחלק הרוסי של אסיה, מחטא ומסייע לחידוש תאי עור ולהחלמת העור מנגעים ובעיות שונות, נהוג להשתמש בשמן, אשר צבעו כתום ומרקמו עשיר.
  • אלוורה – צמח מדברי אשר ידוע ביכולתו לסייע לבעיות עור. האלוורה בשימוש חיצוני יכולה להיטיב עם האזור הכואב ולסייע להחלמתו. בשימוש פנימי, מסייעת לעיכול ומשפרת יציאות
  • פורמולת צמחי מרפא – נהוג לשלב מספר צמחים לכדי פורמולה וליטול אותם דרך הפה מספר פעמים ביום. קיימות מספר פורמולות הדורשות ייעוץ והתאמה מקצועיים. לוב, יטפלו הפורמולות במספר אספקטים הנוגעים לשיפור העיכול והיציאה, כווץ כלי דם וחיטוי וייתכן מוטיבים של הרגעה והפחתת מתח בכדי להיטיב עם סיכויי ההחלמה של המטופל.
  • טיפול נקודתי לעצירת דימום בעזרת קרח
  • משחות שונות על בסיס שמן או גליצרין, אשר משלבות מספר צמחי מרפא מוכרים ומיועדת למריחה באזור פי הטבעת. לרוב, מגיעות המשחות עם שפופרת מותאמת להחדרה לפי הטבעת או מזרק מיוחד המותאם לפעולה.
  • המורייט – ערכת הקפאה מאושרת על ידי ה – FDA האמריקאי (מנהל התרופות האמריקאי). ערכת המורייט, עשויה לתת מענה מיידי ב -8 דקות בערך ותכליתה להקפיא את הטחור, לעצור את הדימום ולכווץ את כלי הדם באזור. המורייט מפחית את הנפיחות בזמן קצר ולמעשה מהווה את הפתרון המהיר ביותר לתופעה.