/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - טיפול במתח וחרדה
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> הומאופתיה >> טיפול במתח וחרדה
 
בעשורים האחרונים המילים מתח וחרדה, שמישות לצערנו יותר מבעבר. מקורות המתח והחרדה בעידן המודרני הם רבים יותר ושכיחים יותר. אורח החיים המודרני גובה את מחירו. ריבוי משימות, בלבול של עקרונות חיים והתפוררות של אידיאולוגיה.. אלה רק חלק קטן מהסיבות להופעתם של לחץ וחרדה לעיתים קרובות יותר. נוסף על כך חלה התפוררות בגרעין המשפחתי, אשר לפני שנים רבות היווה את מרכז החיים בחייו של ילד ואדם בוגר.
מתח נפשי הינה תופעה פנימית המוגדרת כהפרעה פסיכו פיזיולוגית. הכוונה היא לכך שהמתח והחרדה הם למעשה תוצאה של תפיסה פסיכולוגית של האדם, של גורמי דחק מסוימים שבסביבתו. המצב החרדתי יכול להיווצר בשל נתונים אובייקטיביים כמו סכנת חיים או איום כלשהוא, והוא עשוי להיות סובייקטיבי יותר ולנבוע מתוך רצף של מחשבות בלתי ניתנות לשליטה, אשר גורמות לאדם לפתח חרדה, שלעיתים תיראה לאדם מבחוץ, כלא רציונאלית. תהייה הסיבה אשר תהייה, הסימפטומים הנלווים לחרדה אינם נעימים בלשון המעטה.
רגשות כמו כעס, פחד, חוסר אונים מביאים מיידית לתחושות גוף כמו זיעה קרה, רעידות, קצב לב מואץ, תשישות, בחילה ועוד. מחקרים מראים כי בטווח הרחוק, להתקפי חרדה ישנה השפעה על התפתחותן של מחלות כרוניות כמו סרטן, לחץ דם ומחלות לב שונות.
ההומיאופתיה שמה לה למטרה לרפא את האדם ולא את הסימפטומים. זה הוא תחום אשר מבין כי לכל אדם יש את הסיפור שלו. שני אנשים אשר לכאורה סובלים מאותם סימפטומים של חרדה, לא יטופלו באותה הדרך, בראי ההומיאופתיה. המטרה הראשונית של טיפול הומיאופתי היא השבת האיזון למערכת החיסון הפיזית והנפשית של האדם. המטפל ההומיאופת עושה זאת על ידי תשאול מקיף של הפונה אליו. תשאול כזה מציף את חייו של האדם על פני השטח, ומאפשר הבנה עמוקה יותר של התהליכים אשר הביאו את המטופל למצב הנוכחי. רק לאחר תשאול מקיף, יתאים המטפל רמדי (תרופה הומיאופתית), ספציפית למטופל. טיפול הומיאופתי נכון יטפל בחרדה, אך נוסף לכך הוא בעל פוטנציאל לפתור בעיות מהותיות נוספות, המלוות את האדם לאורך חייו.