/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - הומיאופתיה כללי
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> הומאופתיה >> הומיאופתיה כללי
 

כוחה של רפואה הומאופטית

רפואה הומאופטית הנה שיטת ריפוי הפועלת על פי עיקרון ה"דומה בדומה ירפא". מה הכוונה בעיקרון זה? לפי עיקרון זה, כאשר אדם חולה במחלה מסוימת ואנו ניתן לו (כתרופה) את אותו הגורם שחולל את המחלה, הדבר יגרה את מערכות גופו להילחם במחלה ביעילות ובאופן טבעי.

אי לכך, תרופות הומאופתיות, מכילות גורמים מחוללי מחלות אשר נרקחים בתהליך מיוחד במטרה לדלל את ריכוזן ולהשאיר את היסוד האנרגטי שבהן. דוגמא נפוצה הוא הבצל. כאשר אדם חותך בצל, לרוב יופיעו דמעות, תחושת גירוי של העיניים ולעיתים האף. למעשה, החשיפה לבצל יוצרת אפקט הדומה לאלרגיה. הומאופטיה, תפיק מהבצל תרופה לאחר תהליך שכולל דילול משמעותי של החומר הפעיל. תרופה זו ע"פ העיקרון של "דומה בדומה ירפא"  תשמש לריפוין של אלרגיות שונות.

המילה הומאופטיה נגזרת מיונית עתיקה ומשמעותה "הומו" – דומה ו"פאתוס" – מחלה. השיטה הומצאה על ידיד רופא גרמני בשם סמואל האנמן אשר נחשב להיות רופא, רוקח וכימאי מעולה. האנמן אשר פעל במאה ה 19 מצא כאמור, כי כאשר נותנים למטופל את הגורם למחלה במינון נמוך מאוד, הדבר יוצר תגובה חיובית המביאה במקרים רבים להאצת תהליך הריפוי הטבעי של הגוף.

הומיאופתיה נוקטת בגישה הפרסונאלית. הביקור אצל הומיאופת, יתחיל בתשאול מקיף. שאלות רבות נראות לכאורה לא רלוונטיות אולם, התשובות לשאלות אלו, יסייעו להומיאופת לבחור את התרופה המתאימה, המינון המתאים ואת זמני וכמויות הלקיחה. התרופה ההומיאופתית נקראת "רמדי" (Remedy) והיא ניתנת בדרך כלל בצורה של טיפות או כדוריות סוכר לבנות לתוכן ספחו את החומר הפעיל.

רוקחות הומיאופתית, הנה מקצוע בפני עצמו הדורש ידע רב בתרופות עצמן, פעילותן ובדרכי ההכנה שלהן. הרוקח ההומיאופתי, ישע לתרגם את הגישה הטיפולית של המטפל לכדי תרופה מדויקת, יעוץ נלווה וכמובן, הוראות בטיחות. הרפואה ההומיאופתית, נחשבת לבטוחה מאוד ולמוצלחת מאוד. הומיאופתיה, הנה שיטת טיפול אידיאלית לילדים בשל העדינות שבשיטה והקלות בלקיחת התרופות.

בית מרקחת מרכז הצפון הנו בית מרקחת הומאופטי. הרוקח צחי אשרוב, מתמחה גם התחום  ההומיאופתי ומשלב מקצועיות עם יעוץ אישי. אחד הדברים החשובים בטיפול ההומיאופתי, יהיה השילוב עם תרופות נוספות, תוספי תזונה ואף השילוב עם מזון. צוות בית מרקחת הצפון, רכש מומחיות בתחום זה והוא מייעץ מדי יום למטופלים ולקוחות רבים.