/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - לימודי נטורופתיה
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> תזונה >> לימודי נטורופתיה
 
טיפול נטורופאתי- תורת הריפוי העצמי בכוח הטבע
הנטורופתיה, לצד יתר מקצועות הרפואה המשלימה, רוכשת בחלוף השנים מקום של כבוד בקרב הישראלים וזוכה להכרה גם במערכי הרפואה המשלימה של קופות החולים ובמוסדות הרפואה הציבורית. הנטורופתיה מאפשרת לנו להשתמש בכוחו המרפא הטבעי של הגוף כדי לרפא ולאזן את הגוף והנפש. כוח המשיכה של הנטורופתיה נובע, בין היתר מהיותה שיטה טבעית ולא פולשנית שציר מרכזי של פעילותה הוא ברפואה מונעת והקניית הרגלי תזונה וחיים בריאים למטופלים.
נטורופתיה ורפואה משלימה
נטורופתיה נשענת של מספר עקרונות יסוד משותפים לרפואה ההוליסטית או המשלימה. מטפלים בנטורופתיה מאמינים בכוח של הגוף לרפא את עצמו מפגיעות ותחלואים שונים, כך שהמטפל רק מעביר ידע ועוזר למטופל לחזור לאיזון שיאפשר לגוף שלו להתגבר על האתגר שהוא מתמודד איתו. במקביל, בשיטות ההוליסטיות תפיסת החיבור בין גוף ונפש מאוד בולטת ורואה בהם ביטויים שונים של מהות אחת, המקיימים ביניהם יחסי גומלין הדדיים.
שיטות הטיפול הנטורופתי
הנטורופתיה נשענת על מספר מרכיבי טיפול עיקריים והנטורופת מנסה לתת למטופל מערך שנשען על כמה שיותר מהם. המרכיב הראשון הוא תזונה מאוזנת ובריאה בהתאם לעקרונות הנטורופתיה ותוספי תזונה יחודיים לה. השני הוא שימוש בצמחי מרפא לטיפול בסימפטומים שונים, אך הדגש הוא בטיפול במצב האדם והחזרתו לאיזון גוף נפש ועל ידי כך ריפוי הסימפטומים. רוב הנטורופתים לומדים גם רפואה סינית, שיש בה לא מעט שימוש בצמחי מרפא, אך חשוב לציין שצמחי המרפא בנטורופתיה, שפותחה במערב וגם אופן השימוש בהם, שונה. הנטורופת יכול להשתמש גם בשמנים אחרים ולהדריך את המטופל בתרגול פעילות גופנית. מרכיב מרכזי נוסף הוא הקניית אורח חיים בריא למטופל, מתוך פיתוח הקשבה לגוף ולנפש ולצרכים האותנטיים שלהם – הקשבה שרבים מאיתנו ממעטים לעשות במרוץ החיים המודרני. הנטורופתים מאמינים שביכולתם לטפל בשורה ארוכה של תסמינים שהרפואה הקונבנציונלית מטפלת בהם, בשיטות לא פולשניות וטבעיות ויחד עם זאת הנטורופתיה מצטיינת ברפואה מונעת, על ידי כך שהיא מלמדת את האדם לשמור על איזון ולחיות נכון יותר ולשמור על בריאות טובה.
הכשרה כמטפל בנטורופתיה
לימודי נטורופתיה ניתן ללמוד בלא מעט מכללות ובתי ספר לרפואה משלימה בארץ: במכללות רידמן ומהות המרכזות לימודים בכל ענפי הרפואה ההוליסטית וגם במירב, בית הספר לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה, במכון וינגייט ועוד. הלימודים אורכים בין שנתיים לארבע שנים ויכולים להתמקד בנטורופתיה או בהסמכה כמרפא ברפואה אלטרנטיבית עם מספר התמחויות. הלימודים כוללים קורסים ברפואה מערבית, כמו ביו-כימיה, פרמקולוגיה ואנטומיה, יחד עם קורסים בתזונה, צמחי מרפא, שיטות טיפול, הומאופתיה, איזון גוף נפש ועוד.