/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - מתח ולחץ בזמן מאמצים להשגת הריון
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> הריון >> מתח ולחץ בזמן מאמצים להשגת הריון
 
השפעת לחץ ומתח על כניסה להריון
זוגות רבים מנסים להיכנס להריון ולהגשים חלום – ללדת ילד או ילדה. לעתים מתגלות בעיות אלו ואחרות בעת ניסיונות כניסה להריון, המעכבות את הגשמת החלום המיוחל. בעיות אלה עשויות לנבוע כתוצאה ממגוון רחב של סיבות, החל מבעיות ייצור זרע אצל הגבר או ספירה נמוכה של ביציות אצל האישה, ועד לגורמי לחץ ומתח שונים.
השלכות מתח נפשי
טרם התגלתה הוכחה חד משמעית על קיומו של קשר פיזי ישיר בין מתח נפשי לבין כניסה להריון, אך ניתן למצוא סימוכין לקשר שכזה בין התופעות. מחקרים שנערכו בקרב זוגות העוברים טיפולי זוגיות העלו כי זוגות הנתונים ליותר לחץ ומתח כתוצאה מאורח חייהם, הם בעלי סיכויים נמוכים יותר להצלחה בכניסה להריון. בנוסף, ניתן לראות כי בעת ההיריון עצמו, הורמון הקורטיזול המופרש במצבים של לחץ עלול להשפיע על התעצבות מוחו של העובר, ובמצבים של אספקה עודפת של ההורמון לגרום ללידה מוקדמת.
השפעות נוספות של לחץ ומתח
ניתן לראות את הקשר בין לחץ לבין תפקוד הגוף גם בתחומי בריאות אחרים המתבטאים בנשירת שיער, בעיות שינה, בעיות תפקוד מיני, עור חיוור, וכו'. לחץ ומתח במידה מסויימת מהווים בסיס חזק ליצירת הורמונים חיוניים בגוף, אך ברמות מוגזמות הם עלולים להשפיע באופן הפוגע בבריאותו התקינה של האדם.
באופן כללי רצוי להימנע ממתח עודף, בין אם בעת ניסיון להיכנס להיריון ובין אם באופן רגיל, ולפעול להפחתת המתח ברמת האפשר.
שיטה מוכחת להפחתת לחץ היא ביצוע תרגילי נשימה. במצב של מתח גובר כדאי לעצור את המחשבות, לנשום נשימה עמוקה וארוכה אל בית החזה ולשחרר בבת אחת. ניתן לחזור על סבב הנשימות מספר פעמים. שיטה נוספת היא שתיית מים במתינות. לגימות קצרות וקצובות של מים צוננים מפחיתות מתח ולחץ בעת הופעתם.
במידה וידוע לכם כי אתם בעלי נטייה טבעית ללחץ, מומלץ לתרגל מדיטציות שונות להפחתת התופעה. ידוע כי מדיטציה עוזרת להורדת הדופק ולהפחתה טבעית של קצב הלב, וכן תורמת ליצירת תחושות שלווה ורוגע למשך כל היום.