/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - קוסמטיקה טבעית
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> צמחי מרפא >> קוסמטיקה טבעית
 
רבים שואלים את עצמם במה נבדלת תעשיית קוסמטיקה טבעית מהתעשייה הכימית המוכרת. הלא, מדובר סה"כ בשימוש חיצוני, מדוע לשלם יותר על מוצרי טיפוח טבעיים? התשובה לשאלה זו ברורה לכל בר דעת, גם כשמנסים לחסוך בכסף מוטב לשים גבולות ברורים של איכות סף אשר אותה לא חוצים כלפי מטה. כאשר משמרים איזה סף ברור מגלים כי עלותם של מוצרי טיפוח רגילים דומה למדי למוצרים טבעיים בריאים ואיכותיים.

ראשית כל, חשוב להדגיש כי עצם העובדה שמדובר בתחום קוסמטיקה טבעית בתכשירים לשימוש חיצוני, אינה משנה כהוא זה מן הצורך להקפיד מאד. חומרים בלתי ראויים נספגים בעור ומחלחלים פנימה בגופנו, עשויים להסב נזק לרקמות עור עדינות, לייבש את עור הפנים לעודד כתמי עור, וקמטים. מאחר ונשים אינם משתמשות המוצרי טיפוח לעיתים רחוקות אלא בצורה יום יומית, קל וחומר שינסו למנוע מחומרים בלתי ראויים "לקשט" את עורן ופרצופן. במדינה חמה ולחה כמו בישראל יש חשיבות מוגברת לאיכות חומרי הטיפוח בהם אנו משתמשים. עורנו ובייחוד עור הפנים נמצא במאבק מתמיד בשמש הקופחת, בקרניים האולטרה סגוליות והלחות אותה אנו מכירים היטב בחודשי הקיץ. כל נזק שאנו מסיבים לעורנו נשמר ונצרב בעור ולמעשה נאסף למעין נזק מצטבר, אותו יהיה קשה לתקן ככל שנמשיך להזניח ונתמהמה לתקן ולשפר.

במה שונים מוצרי טיפוח טבעיים?
להבדיל ממוצרי טיפוח כימיים, אשר במקרה הטוב אינם מזיקים, מוצרי טיפוח טבעיים נועדו ליצור אפקט טיפולי מובהק לצד האלמנט הטיפוחי. לא מדובר בחומרים בלתי מזיקים כי אם בחומרים טבעיים אשר מזינים את העור ולעיתים גורמים לו להחלים ולהבריא ולעיתים מעלים את רמת ההתמודדות של העור מול פגעי האקלים והזמן. השימוש בשמנים טבעיים ומזינים מאד מומלץ לכל אדם ללא כל קשר לטיפוח ויופי. שימוש בשמן שקדים, שמן חוחובה, שמן שומשום וזרעי ענבים אשר מהווים בסיס לתכשירי טיפוח רבים, מומלץ מאד ועשוי להעניק לעורכם תוצאות טיפוליות מצויינות.
בנוסף, עושה תעשיית הקוסמטיקה הטבעית שימוש ברכיבים פעילים מן הצומח, כחלק אינטגרלי מן המוצר על מנת ללחלח את העור ולהזין אותו באופן רציף. במוצרים טבעיים ניתן להבחין בדרך כלל בלבנדר, ואלוורה אשר ידועים בתכונותיהם המרגיעות ובתועלתם הטיפולית בפגיעות עור, בפצעים ובכוויות. כמו כן נפוץ מאד השימוש בויטמינים ומינרלים טבעיים כגון ויטמין E, ויטמין C , ויטמיני B ואבץ, אשר ידועים, גם במדע כחומרים פעילים בבריאות והזנת רקמות עור, צפורניים ושיער.
הטבע שופע בחומרים ורכיבים פעילים במידה כזו שקשה לתפוס, שימושים רבים וחומרים רבים נמצאים בשימוש, חלקם כבר מאות שנים, אך מפעם לפעם עולה איכותו וסגולותיו של חומר חדש והשימוש בו כחומר פעיל בודד או כרכיב במוצר הופך נפוץ יותר ויותר, לדוגמא, שמן ארגאן טהור, אשר הופיע בחיינו בשנים האחרונות וצובר תאוצה מפעם לפעם וכיום גם מדברים עליו כמסייע בהפחתת כולסטרול.