/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - קורס הכנה ללידה
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> הריון >> קורס הכנה ללידה
 
מהו קורס הכנה ללידה?
בשנים עברו, כשהחיים התנהלו בשבט או בקהילות צפופות ומאוחדות, נשים היו חשופות לתהליך ההיריון והלידה עוד מגיל צעיר מאוד.לידות מטבען, היו מתרחשות בבית או באוהל הנשים, והילדות במשפחה היו לוקחות חלק בלתי נפרד מהאירוע. עד לפני מאה שנה, כל אישה אשר כרעה ללדת כבר הספיקה למעשה לחוות ולצפות בלידתה של אחותה, בן דודה או כל חבר שבט אחר. אותה יולדת עתידית, הכירה את הלידה מקרוב. היא לא נבהלה מקולה של אישה הנאנחת מכאבים, היא ידעה לצפות את שלבי הלידה על כל מרכיביה, הורגלה למראה דם בלידה ובקיצור הגיעה מוכנה ללידה האישית שלה.
כיום, כאשר לידות ברובן מתרחשות בבתי החולים , בתוך חדרים פרטיים וללא השתתפות משפחתית, נעלם אותו זיכרון נשי קולקטיבי. כיום, נשים רבות מגיעות חסרות אונים ומבוהלות לחדר הלידה. הן אינן יודעות למה לצפות, מה עוד שהן חרדות מעצמת הכאבים ומנוכחותם של רופאים ואנשי מקצוע לא מוכרים. מטרת הקורס להכנה ללידה, לפוגג מעט את החרדות הללו. להסביר ולתת מענה לכמה שיותר שאלות שעולות וצפות מהיולדת ומבן זוגה, כך שההגעה לחוויה תהיה ממקום מודע יותר וחזק יותר.(ידע הוא כוח...).  
מטרות הקורס
ישנן מספר מטרות ברורות לקורס ההכנה ללידה:
·         להכיר את תהליכי הלידה ולהבין מושגים הקשורים בה. לדעת כיצד להתמודד עם הצירים הראשוניים ולזהות תהליך של התחלת לידה.
·         לבנות באופן חשיבתי את תכנית הלידה, ציפיות רצונות וכיו"ב. ועם זאת לדעת שיכול להתפתח תסריט שונה.
·         לעורר את יכולתו הטבעית של הגוף בהתמודדות עם חווית הלידה. להכיר ולתרגל עם הגוף תנוחות ונשימות שונות שעשויות לסייע בתהליך הלידה.
·         להכיר את האופציות השונות ללידה, החל מלידה טבעית, דרך לידה עם משככי כאבים ועד ניתוח קיסרי.
·         להכיר את זכויות היולדת ובן זוגה, לדעת להשתתף עם הצוות הרפואי בקבלת החלטות בלידה ועם זאת לדעת לסמוך על אותו צוות רפואי.
סוגי קורסים
עד לא מזמן, קורסי ההכנה ללידה היו מתרחשים בעיקר בבתי החולים ובמרפאות השונות. כיום, עם התעוררות המודעות ולקיחת האחריות של נשים על גופן ועל לידתן, התפתחו מקומות פרטיים רבים המעבירים את קורס ההכנה ללידה באופן פרטי. לכל קורס אוריינטציה משלו. בחלוקה גסה ניתן להבחין במספר גישות של קורסים:
·         קורס בעל אוריינטציה רפואית- בקורס הכנה ללידה כזה, יהיה עיקר הדגש על המערך הרפואי שבבית החולים המלווה את היולדת. בקורס יושם דגש על משככי כאבים שונים, הסיבות השונות לניתוח קיסרי, בחירתה של היולדת את תנוחת הלידה והאווירה בה היא רוצה ללדת.
·         קורס בעל אוריינטציה טבעית- לאותן נשים אשר מעוניינות מראש בלידה טבעית ללא משככי כאבים, נועדו קורסים אלה, אשר מלמדים ומכינים את גוף האישה ואת נפשה, להתמודדות עם כאבים בצורות וטכניקות שונות.
·         קורס הכנה ללידה בקבוצה- איך שלא יהיה , ניתן לבחור בין קורס פרטי לקורס קבוצתי. לקורס הכנה ללידה קבוצתי יתרונות בכך שהוא מסייע לתחושת היחד וחושף את הזוג לכך שאינו לבד בתוך פחדיו.
·         קורס הכנה ללידה באופן פרטי- באופן טבעי קורס כזה יעלה יותר ובד בבד יאפר יותר אינטימיות של בני הזוג.
לסיכום, קורס ההכנה ללידה כשמו כן הוא. הקורס מכין את היולדת ללידה עצמה, כאשר אותה לידה היא ההתחלה של מסע מופלא ומרתק אל תוך החוויה המאתגרת של הורות.