/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - קליטה והערכות לקראת תינוק חדש
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> הריון >> קליטה והערכות לקראת תינוק חדש
 
קשה לתאר את ההתרגשות העצומה המלווה את ההורים בתקופת ההיריון התרגשות אשר מגיעה לשיאה לקראת הלידה המיוחלת. באופן טבעי, בואו של תינוק חדש למשפחה משנה את החיים מן הקצה אל הקצה. את ההיערכות לקראת התינוק החדש מומלץ לבצע בשני אופנים:
·         היערכות טכנית מעשית המתבטאת בחשיבה על צרכיו הפיזיים של התינוק. החל ברכישת עגלה, מנשא, חדר לתינוק וכיו"ב.
·         הכנה נפשית ומחשבתית הכוללת למידה והקשבה עצמית ל"אילו הורים אנו רוצים להיות?"
באופן טבעי, שני תהליכי ההיערכות קשורים זה לזה ומשפיעים זה על זה, כפי שיתואר בהמשך.
נתחיל במספר טיפים להיערכות טכנית יעילה לקראת בואו של התינוק:
·         עגלת תינוק- תהליך רכישת העגלה היום הולך ומסתבך. העגלות כיום הפכו למותג בעל אמירה סוציו אקונומית ברורה. למעשה, מה שחשוב באמת בעת רכישת עגלה, הם האלמנטים הפרקטיים. בניהם- משקל העגלה, נוחות הקיפול, התאמה לרכב, בטיחות ואחריות. יד ראשונה או שנייה. ישנם הורים אשר מעדיפים להשתמש פחות בעגלה ויותר במנשא, בפרט בחודשיו הראשונים של התינוק. במקרה כזה ייתכן וניתן לדחות את רכישת העגלה ובכך להקל על
הנטל הכלכלי הראשוני, בעת הצטרפות תינוק חדש למשפחה.  
·         חדר לתינוק- בבואנו להקים ולתכנן חדר לתינוק עלינו לחשוב על צרכיי התינוק בשילוב עם הצרכים שלנו כהורים ורצונותינו.להלן כמה מהשיקולים:
1.    יש לחשוב על  מיקום החדר תוך לקיחה בחשבון שעל התינוק להיות קרוב אל חדר השינה של ההורים לפחות בחודשי חייו הראשונים. ייתכן שמטעמי נוחות יעדיפו ההורים למקם את מיטת התינוק בחדרם למשך
החודשים הראשונים ולאחר שלושה חודשים להעביר את התינוק לחדרו. בהתאם לאמונות ההורים וצרכיהם ניתן יהיה להחליט על חשיבות החדר בשלב הראשוני של קבלת התינוק אל המשפחה.
2.    עיצוב- עיצוב הוא עניין של טעם אישי. ההמלצה היא לשמור על עיצוב חדר התינוק ב"ליין" רגוע יחסית ושקט. הדבר יבוא לידי ביטוי בצבעים שייבחרו ובאופן שבו ייבחרו הפריטים השונים לחדר. הפריטים ההכרחיים בתחילת הדרך הם:מיטת תינוק,שידת החתלה המכילה מגירות לאחסון הביגוד הראשוני ובנוסף כיסא הנקה או כל כיסא אחר לנוחות מרבית בעת ההאכלה של התינוק אם בהנקה ואם בבקבוק.
·        בטיחות הבית- הכנה בטיחותית של הבית לבואו של תינוק חדש הינה תהליך פשוט. בהשקעה מינמלית של זמן וכסף נוכל כהורים להבטיח את בטיחותו של התינוק. רוב ההמלצות אמנם מתאימות לילד בגיל זחילה, אך יש להיות מוכנים מראש ולתת את הדעת להכנת הבית:
1.    אחסון חומרים רעילים מחוץ להישג ידו של הילד. החל בחומרי ניקוי וכלה במוצרי קוסמטיקה שונים.
2.    רכישת מכסים לשקעים החשמליים בבית.
3.    ניקוי הבית מחפצים קטנים במיוחד (סיכות, נעצים, מסמרים וכו"). ואחסונם במקום בטוח.
4.    שערי בטיחות לילדים בעיקר בבתים בעלי גרמי מדרגות או מרפסות.
5.    יש לדאוג לכך שבבית תהיה ערכת עזרה ראשונה. בערכה כדאי שיהיו מעבר לפלסטרים גם אמצעים לטיפול במקרה של היחשפות לחומרים רעילים.
6.    מיגון הבית מפני פינות חדות וחפצים חדים.
 
 
 
הכנה נפשית
כאמור , הצטרפות תינוק חדש למערך המשפחתי הנה אירוע מכונן ובעל השפעה גדולה. הדבר נכון עוד יותר, כאשר מדובר בתינוק ראשון אשר מצטרף אל זוג הורים צעירים. חשוב לציין ש "הורות", הינה תכונה נרכשת בעיקרה. ההורה לומד תוך כדי עשייה אודות יכולותיו כהורה וכיצד הוא רוצה לגדל את תינוקו בדרך המתאימה לו ביותר . ההתלבטויות הן רבות. אין דרך אחת נכונה לגדל ילדים וככל שנעמיק יותר בנושא נגלה עד כמה מורכבת מלאכת ההורות. דווקא בגלל המורכבות הזו, נכון יהיה ללמוד כמה שיותר על הנושא. מטרת הלמידה להיחשף לכמה שיותר תיאוריות והבנות לגבי הגישות השונות להורות. ניתן למצוא ספרים ומאמרים שונים בכל אמצעי אחר, אשר ידעו להציג בפני ההורים החדשים את הרציונל בכל גישה וכמובן את החסרונות והיתרונות. כמו כן מומלץ להתייעץ כמה שיותר עם אנשים קרובים לכם. בסופו של דבר האנושות צברה אלפי שנים של ניסיון בהורות. החשוב מכל הוא לשמור על חשיבה גמישה ויצירתית המאפשרת הקשבה לילד ולהורה בו זמנית ולזכור שמדובר במסע מרתק שאין לו סוף.