/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - רפואה סינית לזירוז לידה
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> הריון >> רפואה סינית לזירוז לידה
 
על פי רפואה סינית, לכל תופעה פיזיולוגית יש הסבר נפשי, הקשור בעולם הרוח של האדם. במקרים רבים רפואה סינית הוכחה כיעילה, ותוצאות מרשימות נצפות כל העת בשטח. גם כשמדובר על זירוז לידה, לנקודות הדיקור הלחיצה הסיניות אשר מופעלות על ידי דיקור (אקופנטורה) או לחיצת אגודלים, שיאצו או טווינה וכן גם לצמחי המרפא, הנמצאים בשימוש לאורך ההיסטוריה של הרפואה הסינית, יש השפעות נרחבות ומיידיות.

רפואה סינית בהכנה ללידה
על פי מחקרים שנערכו בקבוצת ניסוי של למעלה ממאה נשים בשלבי ההיריון המאוחרים שלהן, צריכה של צמחי מרפא וטיפולי לחיצה באמצעות דיקור סיני הביאו לתוצאות של לידה מהירה, קלה וללא כאבים. דיקור סיני נעשה באזורהשכמות,חגורת הכתפיים, הירכיים, האגן והבטן התחתונה במטרה לעורר את מרכזי האנרגיה החיוניים לתהליך הלידה, ולהזרים בהם את אנרגית החיים, הצ'י. ניתן למדוד את הזרימה של אנרגיה זו על ידי בדיקת המדדים הפיזיולוגיים הרגילים, כגון לחץ דם וקצב זרימת הדם לאזורי הגוף התחתונים.

היפוך עובר
פעמים רבות ניתן להיתקל במצב בו העובר נמצא ברחם במצב הפוך למצב הרצוי ללידה. על מנת לזרז את הלידה ולעזור לעובר לצאת ניתן לבצע טיפול בדיקור סיני המגרה את הנקודות המתאימות, וכך לגרום לעובר להתהפך למקומו הטבעי. דיקור של נקודות הדיקור המתאימות, יגרום לזירוז לידה על ידי היפוך עובר מהיר.
 
דיקור סיני בזמן לידה
לידה שנמשכת יותר מעשרים וארבע שעות נחשבת ללידה ארוכה ביותר. ברוב המקרים בהם הלידה מתארכת מעבר לזמן הרגיל, לאם היולדת כנראה אין מספיק כוח, והיא סובלת מתשישות פיזית נרחבת. במקרה זה הצירים חלשים מדי, ולא מספקים את הכוח הדרוש על מנת להוציא את התינוק החוצה. בנוסף, שני גורמים קריטיים הנותנים את אותותיהם הם הפחד והסבל מכאב.
על ידי דיקור סיני בזמן לידה ואקופרסורה של מרכזי האנרגיה המתאימים ניתן לטפל בתופעות הללו ולזרז את לידתו של התינוק. ניתן להפחית את הכאב, הסבל והלחץ על ידי דיקור או גירוי של מרכזי האנרגיה הרלוונטיים, ובכך למנוע את השפעתם על עיכוב הלידה. בנוסף, ניתן להשיג פתיחה מלאה תוך זמן קצר על ידי גירוי או דיקור של הנקודות המתאימות, ובכך לזרז את הלידה.
לקראת שבועות ההריון האחרונים, יש לקחת בחשבון את נקודות הדיקור והלחיצה באזור השכמות והכתפיים
אשר ידועות כמאד אפקטיביות . נשים בישורת האחרונה של ההריון סובלות מכאבים בגב ובשכמות וניתן להקל על מצוקתן בעיסוי ומסאז' מקומי. מן הצד השני צריך להיזהר בעוצמת המגע ולהימנע מלידה מוקדמת עקב גירוי נקודות המגע הרלוונטיות.