/* */ בית מרקחת מרכז הצפון - תכשירים להורדה במשקל
דף הביתשירות לקוחות  |  צור קשר  |  054-4546665  |  משלוח חינם בקניה מעל 350 
0 מוצרים בסל שלך
   
 אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו
מותגים מובילים
מוצרים מומלצים לעונה
  מורז x תוש - דוחה יתושים
  אולטרסול ספריי 45
  ד״ר האושקה מי פנים
  קרנמיקס - אלטמן
  מגנזיום ציטראט - אלטמן
  לה רוש פוזה - קרם הגנה לילדים
דף הבית >> פורטל המידע בית מרקחת מרכז הצפון >> הרזיה >> תכשירים להורדה במשקל
 

תכשירים להורדה במשקל- בעד ונגד

מבט חטוף על מדף תכשירים להורדה במשקל בבית המרקחת או בית הטבע יאפשר לנו לחוש את הלך הרוח
בתעשייה ענפה זו. עשרות סוגים של תכשירים מכל חברות תוספי מזון, מעוצבים יותר ומעוצבים פחות, ניצבים זה לצד זה במטרה לגעת בנימים החשופים ביותר של אוכלוסיית הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר.
הקהל הפוטנציאלי אליו פונות החברות מורכב למעשה משתי אוכלוסיות שונות המייצגות
צרכים שונים ויעדי ירידה במשקל אחרים לחלוטין.

הקבוצה הראשונה היא קבוצת האנשים אשר סובלים מעודף משקל קטן יחסית, אלו אנשים
שמשקלם על פי רוב הוא תקין ולפרקים מסיבות שונות נוצרת חריגה של 10%-15% במשקל הגוף
ומתעורר צורך ל"מבצע" קצר מועד על מנת להיפטר במהרה מן הקילוגרמים העודפים.
בקבוצה השנייה חברים אותם אנשים אשר סובלים השמנת יתר מסוכנת (Obesity ). לרוב מדובר בחריגה של 25% ויותר במשקל הגוף התקין, במקרים רבים הבעיה מלווה את האדם במהלך כל חייו. סוגיית עודף המשקל מהווה בעיה נפשית לא פחות מבעיה פיזית.

במקרים רבים יימצאו את עצמם אותם אנשים, מתנסים בתכשיר זה או אחר המיועד לטיפול בעודף משקל לעיתים יראו תוצאות לטווח קצר ולעיתים לא יראו תוצאות כלל. לאורך השנים, קיבעה תעשיית מוצרי ההרזיה / הפחתת משקל, הרגלי צריכה שגויים אשר ראשיתם בייאושו של הצרכן וסופם הוא בבניית רף ציפיות גבוה באשר ליכולתו של התכשיר לסייע בתהליך. כל זאת, ללא ההבנה הראשונית לגבי הדרך הנכונה, הבריאה והמאוזנת להפחתת משקל והרזיה ארוכת טווח. המעניין הוא, שכאשר משלבים את אותם המוצרים בתהליך הפחתת משקל והרזיה נכון, הסיכוי להגיע לתוצאות עולה פלאים.

אילו סוגי תכשירים להורדה במשקל קיימים:
בחנויות השונות ניתן למצוא כאמור מגוון מאד גדול של תכשירים, יחד עם זאת ניתן לחלק את התכשירים הללו בעיקר לשתי קבוצות תכשירים מרכזיות אשר ניתן יהיה לספח לאחת משתיהן כמעט כל תכשיר הרזייה.

  • קבוצת לוכדי השומן (Fat Trappers ) - אליה משתייכים גם מעכבי ספיגת שומן ושורפי שומנים. הרעיון מאחורי תכשירי הרזיה אלו הוא לייעל את קצב הפירוק של השומן אותו אנו צורכים ממזון במהלך היום ועל ידי כך להפחית את הספיגה בגוף.
  • קבוצת בולמי התיאבון - אשר על פי רוב תתבסס על תוספי תזונה עשירים בסיבים תזונתיים, סיבים אלו ידועים ביכולתם ליצור נפח במערכת העיכול ללא ערכים קלוריים גבוהים ובמקביל לסייע בתנועת המים ועשויים לשפר את פעילות מערכת העיכול.
כיצד נכון לבחון את תכשירי ההרזיה:
כאמור, השימוש בתכשירי הפחתת משקל / הרזיה, ללא מערכת תומכת הכוללת:
  • תזונה מותאמת אישית.
  • פעילות גופנית מותאמת אישית.
  • הכוונה מנטאלית להשגת מטרות.
הוכח זה מכבר כבעל יעילות חלקית במקרה הטוב. באותה הנשימה ממש, שילוב התכשירים במסגרת מערכת תומכת, יכול ובמקרים רבים יביא, לתוצאות משמעותיות.

לתכשירי ההרזיה יש את האפשרות להקל בזמן תהליך בריא ונכון. כלומר, כאשר אדם מחליט כי עליו להוריד במשקל, הוא נרתם מתוך מחויבות לעצמו ולבריאותו והוא נכון "לקחת" על עצמו תוכנית מקיפה וחוסן מנטאלי בדרך אל ההצלחה.

לסיכום:
אדם אשר חפץ להוריד ממשקלו, מוטב לו כי יחליט על תפריט תזונתי בריא ומאוזן, טוב יהיה אם
יימצא בתוכו גם את הכוחות להוסיף פעילות גופנית אשר מותאמת לו ולמגבלות המשקל.
תכשירי הרזיה השונים עשו לעצמם מוניטין שלילי לאורך השנים לאו דווקא בגלל איכותם, אלא משום שהמשתמשים ומשווקי המוצרים ייחסו להם תכונות והשפעות מרחיקות לכת, אשר הסירו את האחריות מהמטופל והעבירו אותה לתכשיר ולחברה אשר עומדת מאחוריו.
אם החלטת בכל זאת להתנסות באחד מן התכשירים הרבים, יש להקפיד לרכוש אותו מרוקח מקצועי עם ידע ויכולת לייעץ ולעזור. חשוב ליידע את הרוקח אודות בעיות רפואיות משום שלתכשירים רבים ישנה השפעה על המערכת ההורמונאלית. כל יוכל הרוקח להתאים עבורך לא רק את התכשיר, אלא לעזור לך לאורך כל התהליך עד סופו המוצלח.